Jakie kroplówki dla sportowców?

Życie sportowca wypełnione jest treningami. Aktywny tryb życia, odpowiednia dieta, a do tego motywacja, energia i chęć działania. Czasami mimo odpowiedniej regeneracji i zbilansowanej diety nie jesteśmy stanie dostarczyć organizmowi odpowiedniej ilości witamin, minerałów, czy dostatecznie go nawodnić. Z pomocą przychodzą wlewy witaminowe, które w szybki czasie poprawiają funkcjonowanie całego organizmu.

Co powinny zawierać kroplówki dla sportowców?

Każda kroplówka jest indywidualnie dobierana przez lekarza na podstawie badań, Tak jest także w przypadku sportowców. Wiadomo jednak, że najbardziej pożądane będzie uzupełnienie witamin z grupy B, C i E, elektrolitów oraz pierwiastków takich jak magnez, chrom, cynk, jod, fluor, czy selen. Odpowiednio dobrany wlew pozwoli na uzupełnienie brakujących witamin, minerałów i mikroelementów, a także na szybką regenerację, wzmocnienie organizmu, przywrócenie energii i wzmożenie koncentracji.

Które wlewy wybrać?

  • Kroplówka regeneracyjna to odpowiedni wybór dla sportowców. Zapewnia ona szybką i skuteczną regenerację po intensywnym wysiłku fizycznym, wyczerpujących treningach, długotrwałym stresie i przemęczeniu. W jej składzie znajdziemy: sód, potas, witaminę PP oraz witaminę C, D, E, A, H i B5. Tak skonstruowany wlew daje szybkie i długotrwałe działanie, dodaje energii i zapobiega zakwasom.
  • Kroplówka wzmacniająca poprawia samopoczucie od razu po zabiegu. Dzięki niej znika zmęczenie, brak koncentracji, drażliwość i senność, a wzrasta motywacja i zapał do działania. Zawiera selen, cynk, jod, sód, potas, chrom i magnez, czyli kompleks niezbędnych pierwiastków wraz z witaminą C. Działanie utrzymuje się przez długi czas i jest widoczne od razu po podaniu.
  • Kroplówka witaminowa pozwala na usprawnienie funkcjonowania całego organizmu w krótkim czasie. Po podaniu wlewu poczujesz się lepiej, nabierzesz energii i optymizmu. W skład wlewu bomba witaminowa wchodzi kompleks witamin, są to A, B1, B2, B5, B6, B12, C, D3, E i PP, a także kwas foliowy i biotyna.
  • Kroplówka z magnezem reguluje czynność układu nerwowego, mięśniowego i krwionośnego. Magnez uczestniczy w przemianie białek, tłuszczów i węglowodanów. Niedobory magnezu prowadzą co ciągłego zmęczenia, drażliwości, bezsenności, skurczy mięśni i drgania powiek. Magnez jest niezwykle istotny w diecie sportowców. Przyjmowanie dożylne magnezu to gwarancja skuteczności.

Kroplówki dla sportowców to alternatywna forma regeneracji i uzupełnienie niedoborów witamin i minerałów. Dzięki temu, że składniki wlewów są podawane bezpośrednio do krwi i działają natychmiastowo, a efekty widoczne są już po ich podaniu. Warto zdecydować się na wlewy różnego typu, by szybko wracać do formy i każdego dnia być gotowym na nowe sportowe wyzwania.

 


Zobacz inne nasze wpisy: