Jaka jest rola magnezu w organizmie?

Magnez odgrywa w organizmie bardzo ważną rolę, a jego niedobory mogą prowadzić do obniżonego samopoczucia. Objawy, takie jak skurcze, zmęczenie, drganie powiek, nie najlepszy sen oraz rozdrażnienie mogą wynikać z niedoboru magnezu. Jest on  niezbędny, by nasz organizm funkcjonował prawidłowo, niestety długotrwały stres, czy życie w pośpiechu sprawiają, że stężenie magnezu spada.

Jakie funkcje pełni magnez?

Magnez w organizmie człowieka ma wiele ważnych zadań. Przede wszystkim wpływa na wytwarzanie i aktywność wielu enzymów odpowiedzialnych za wytwarzanie energii, ma swój udział w wytwarzaniu insuliny i transporcie glukozy, reguluje ciśnienie krwi, przeciwdziała niedotlenieniu i niedokrwieniu serca, zapobiega zakrzepicy, wpływa na układ nerwowy, likwiduje napięcie mięśni, działa rozkurczająco na układ oddechowy, wspomaga działanie leków na migrenę, przeciwdziała powstawaniu kamieni nerkowych oraz pomaga zachować odpowiednią kondycję psychiczną i fizyczną. To tylko niektóre z jego funkcji, możecie więc sobie wyobrazić, jak odczuwalny dla organizmu jest niedobór magnezu.

Jakie są przyczyny niedoboru magnezu?

Zazwyczaj za niedobór magnezu odpowiada źle zbilansowana dieta. Uboga zawartość magnezu w posiłkach lub wysoka zawartość składników, które utrudniają jego wchłanianie, co prowadzi do jego utraty w organizmie. Możemy także zmagać się z zaburzeniami wchłaniania magnezu, czy odkładaniem magnezu w tkankach. Utracie magnezu sprzyja także długotrwały stres i szybki tryb życia.

Naturalne źródła magnezu

Magnez powinniśmy dostarczać w codziennej diecie. Znajduje się on w wielu produktach spożywczych, które warto wprowadzić do diety i regularnie spożywać. Najlepszym jego źródłem są orzechy, produkty z pełnego ziarna, warzywa liściaste, czy skorupiaki. Znajdziemy go również w kakao, pestkach dyni, warzywach strączkowych i kaszy gryczanej.

Jakie są zalety kroplówki z magnezem?

Objawy niedoboru magnezy bywają dotkliwe. Nie bez powodu jest on nazywany pierwiastkiem życia, gdyż bierze udział w około 300 przemianach biochemicznych każdego ustroju. Szybkim i skutecznym uzupełnieniem niedoboru magnezu będzie magnez podawany dożylnie. Kroplówka to skuteczny i bezpieczny sposób, który pozwala ulżyć pacjentowi w codziennym funkcjonowaniu i zminimalizować ryzyko wystąpienia wielu chorób. Uzupełnienie magnezu pozwoli na koncentracje, lepszy sen oraz zapomnienie o stresie i bolesnych skurczach. Kroplówka to świetna alternatywa dla suplementów, gdyż daje najlepsze i najszybsze efekty. Dawka dobierana jest indywidualnie dla każdego pacjenta w czasie  konsultacji z lekarzem.


Zobacz inne nasze wpisy: