Jak suplementować witaminy latem?

Lato to czas kiedy zdecydowanie mniejszą uwagę przykładamy do naszej diety i nawodnienia organizmu. Wyjazdy, wyjścia ze znajomymi, upały, brak apetytu, czy częste jedzenie na szybko sprawiają, że nie dostarczamy odpowiedniej ilości witamin i składników mineralnych. To może prowadzić do złego samopoczucia i wielu dolegliwości zdrowotnych. Często zastanawiamy się, dlaczego się źle czujemy, a stoi za tym właśnie nasza wakacyjna dieta. Dlatego należy pamiętać o suplementacji witamin i minerałów także latem.

Suplementacja w diecie

Codzienna dieta to podstawa zachowania odpowiedniego poziomu witamin i minerałów w naszym organizmie. Niestety lato nie sprzyja zachowaniu dobrych nawyków, jakie wypracowujemy sobie w inne pory roku. Wszystko przez to, że po prostu brakuje nam czasu i chęci. Stawiamy na szybkie jedzenie lub poddajemy się zmniejszonemu apetytowi, który dokucza nam latem. Podobnie jest z nawodnieniem organizmu, pijemy wtedy kiedy pamiętamy lub doskwiera nam pragnienie, wybieramy słodkie i zimne napoje gazowane, mrożone kawy i herbaty, a najlepiej nasz organizm nawadnia oczywiście woda.

Wiele osób na okres lata porzuca także suplementacje w postaci tabelek. Aby zadbać o nasz organizm w czasie wakacji i upalnych dni, musimy pamiętać przede wszystkim o piciu dużej ilości wody. W przypadku uzupełniania witamin i mikroelementów warto postawić na owoce i warzywa mogą one nawet zastępować nam poszczególne posiłki w ciągu dnia, są lekkie i możemy je zjeść nawet jeśli nie mamy zbyt dużego apetytu.

Jak działają kroplówki suplementacyjne?

Gdy latem nie czujemy się najlepiej, doskwiera nam zmęczenie, zawroty głowy i inne dolegliwości warto zastanowić się nad doraźną suplementacją w postaci kroplówek. Dzięki podaniu brakujących witamin i minerałów dożylnie są one natychmiast przyswajane. Pozbywamy się ich niedoboru, a nasze samopoczucie wraca do normy. W naszej Klinice Witaminowej znajdziecie kroplówkę na odwodnienie, bombę witaminowąoraz minerały w kroplówce. Te trzy pozycje mogą z pewnością uratować Wasze lato, a w szczególności zaplanowane wakacje. Przed podaniem wlewu odbywa się konsultacja z lekarzem, który na podstawie wywiadu i badań dobiera nam odpowiednią suplementację dożylną. To rozwiązanie dla osób, które chcą szybko i skutecznie uzupełnić niedobory lub cieszyć się wyśmienitą formą w czasie wakacji. Będzie to też idealne opcja, gdy mamy problemy z przyswajaniem witamin i minerałów przez układ pokarmowy z jedzenia, podanie dożylne sprawia, że trafiają one bezpośrednio tam, gdzie są potrzebne.


Zobacz inne nasze wpisy: