Jak nawodnić organizm w trakcie upałów?

Lato, choć bywa kapryśne, coraz częściej jest bardzo upalne. Taka pogoda źle wpływa na nasze ogólne samopoczucie, a może prowadzić także do spustoszenia organizmu. W czasie wysokich temperatur musimy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu. Niestety o odwodnienie bardzo łatwo i nie można do niego doprowadzić. Najłatwiej nawadniać organizm pijąc wodę, a także jedząc owoce, które jej nam dostarczają. Dobrym rozwiązaniem dla osób, którym ciężko utrzymać poziom nawodnienia może być kroplówka nawadniająca.

Jak się nawadniać?

Upalne dni sprawiają, że dużo więcej wody usuwamy z organizmu. To sprawia, że nasza gospodarka może zostać zaburzona, gdyż wraz z wodą pozbywamy się także substancji mineralnych. Odwodnienie powoduje wzrost ciśnienia krwi, kołatanie serca, obciąża układ nerwowy, nasza koncentracja spada, podobnie do nastroju. Aby uniknąć odwodnienia, należy pić dużo czystej wody, powinna być ona przeważającym napojem w diecie. W letnie dni warto wybrać napoje ciepłe i letnie zamiast tych zimnych, gaszą one pragnienie dużo lepiej, a tym samym nie narażamy się na ból gardła, czy przeziębienie.

Dobrym wyborem będą także świeże soki oraz napoje izotoniczne, które uzupełniają poziom minerałów. W diecie dobrze pokusić się także o owoce i warzywa. Podstawą dziennego spożycia wody powinno być 8 szklanek. Tę ilość warto rozdzielić i pić ją w małych porcjach, a większej częstotliwości.

Jak działa kroplówka nawadniająca?

Nawodnienie organizmu to klucz to jego prawidłowego funkcjonowania oraz dobrego samopoczucia. Nasze ciało składa się w większości z wody, a my nieustannie tę wodę z organizmu usuwamy. Może to prowadzić do niedoborów, które należy uzupełniać. W upalne dni jest to szczególnie trudne. Prostym rozwiązaniem będzie kroplówka nawadniająca. W jej składzie znajdziemy sód, potas, magnez i wapń. Jest to specjalnie opracowany preparat złożony właśnie z płynu i elektrolitów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Wlew podany w formie dożylnej szybko i skutecznie uzupełnia poziom tych składników. Woda pobudzi  krążenie krwi w naczyniach krwionośnych, nawilża błony śluzowe, a przede wszystkim przywraca dobre samopoczucie, którego spadek odczuwamy w czasie wysokich temperatur. Przed terapią nawadniającą zawsze odbywa się konsultacja lekarska. Kroplówka na odwodnienie daje natychmiastowe efekty, po rozpoczęciu zabiegu zauważalny jest brak pragnienia, zawrotów głowy, kołatania serca, błony śluzowe są nawilżone, a zmęczenie mija. Mijają więc wszelkie objawy odwodnienia, co pozwala wrócić nam do normalnego funkcjonowania. W przypadku właśnie takie odwodnienia w upalne dni warto zdecydować się na wlew nawadniający, który pomoże na nasze dolegliwości naprawdę szybko.


Zobacz inne nasze wpisy: