Czy suplementy diety podawane dożylnie są bardziej skuteczne?

Za poprawne funkcjonowanie naszego organizmu odpowiadają w części witaminy i minerały. Ich niedobór może znacząco odbijać się na zdrowiu. Ważne jest, aby mimo szybkiego trybu życia pamiętać o diecie wypełnionej owocami i warzywami, gdyż to one w dużej mierze dostarczają witaminy do naszego organizmu. Niestety może się to okazać zbyt mało, gdyż nasze zapotrzebowanie na te składniki mineralne okazuje się większe. Wtedy wprowadzamy zwykle suplementację w postaci tabletek, aby przyniosły one efekty potrzeba czasu. Jest jednak alternatywa dla klasycznych suplementów, a mianowicie wlewy witaminowe.

Jaką rolę mają witaminy i minerały w organizmie?

Witaminy i minerały, to jak już wspomnieliśmy fundament funkcjonowania organizmu. Optymalny poziom składników mineralnych i witamin powinien być zawsze zachowany, aby organizm mógł w sposób prawidłowy przeprowadzać konieczne przemiany metaboliczne. Ponadto pomagają one regulować czynność poszczególnych układów i narządów, budują komórki, narządy i tkanki naszego ciała oraz wspomagają siły obronne organizmu do walki z drobnoustrojami chorobotwórczymi. W VitaClinic podajemy kroplówki witaminowe, które łagodzą wiele objawów i przywracają organizm do poprawnej pracy.

Jak wygląda podanie kroplówki witaminowej?

Przed wykonaniem wlewu witaminowego pacjent poddawany jest bezpośredniej konsultacji lekarskiej. Lekarz, przeprowadzając wywiad stwierdza ogólny stan zdrowia oraz ewentualne przeciwwskazania. Po wywiadzie pacjentowi pobierana jest krew, której analiza dostępna jest już po 10 minutach. Następnie na podstawie wywiadu i wyników dobierany jest odpowiedni wlew witaminowy. Zwykle zaleca się przyjęcie serii od 5 do nawet 10 wlewów. Konsultacja jest prowadzona tylko na 1 wizycie. W pokoju zabiegowym w Klinice pacjentowi podaje się dożylnie konkretną kroplówkę. Taki sposób pozwala na szybkie dostarczenie substancji odżywczych bezpośrednio do krwiobiegu. Pominięcie układu pokarmowego sprawia, że witaminy i minerały wchłaniają się natychmiastowo, co powoduje znacznie lepsze i skuteczniejsze efekty uzupełnienia niedoboru witamin i minerałów. Kroplówki witaminowe są w pełni bezpieczne.

Jakie są rodzaje wlewów?

W Klinice Witaminowej wyszczególniamy 5 głównych kategorii wlewów, są to: oczyszczanie, odmładzanie, odchudzanie, regeneracja i sport&fit. W każdej z podanych kategorii mieści się kilka rodzajów kroplówek. Dostępna u nas terapia witaminowa to składnik najwyższej jakości. W ofercie znajdują się kroplówki na wiele przypadłości takie prozaiczne, jak kac poprzez nieustanne poczucie zmęczenia, długotrwały stres, czy obniżone libido. W sumie w VitaClinic znajdują się wlewy takie jak: aminokwasy, B-Kompleks, chelatacja, koktajl minerałowy, koktajl witaminowy, libido, magnez, nawadnianie, oczyszczanie wątroby, odchudzanie, odmładzanie, zastrzyk energii, zwalczanie kaca, witamina C i regeneracja.

 


Zobacz inne nasze wpisy: